השפלת מי תהום

מהי העלות של השפלת מי תהום בבניה? הוא מושג המתייחס לשליטה וויסות מפלס מי התהום לצורך ביצוע פעולות בנייה בתנאי יובש בתווך התת-קרקעי.

המים הנמצאים מתחת לפני השטח יכולים לשנות את תוכניות הבנייה שלנו. כל עוד הקרקע אינה מאפשרת בנייה, נמצא את עצמנו במציאות בה נאלץ למצוא פתרונות אפשריים. השפלת מי תהום היא אחת מהאפשרויות הנפוצות ביותר להתמודד עם מים בגובה רב. במקרה בו המים נמצאים במפלס גבוה, לא יהיה ניתן להשלים את הבנייה כנדרש. השפלה הינה פעולה בה מנמיכים את גובה המים, ומאפשרים את השלמת הפרויקט באופן מיטבי. הפעולה הזו נעשית על ידי איש מקצוע המכיר את התחום הזה על בוריו. כל עוד לא תזמינו איש מקצוע מנוסה, הסיכוי שלכם להשיג את התוצאה הרצויה פוחת פלאים. מבחינתכם השפלת מי תהום זוהי פעולה הכרחית שתקל עליכם מאוד את מלאכת הבנייה הלכה למעשה.

מתי צריך לבצע השפלת מי תהום?

על מנת שהקבלן יוכל לדעת מהו מפלס המים יהיה צורך להזמין איש מקצוע לצורך מדידה. רק לאחר השלמת המדידה, ניתן יהיה לקבל את תמונת המצב בשלמותה. לא פעם תגלו כי מפלס המים גובה מהמצופה, דבר שיחייב את התערבותכם בעניין. הידרולוג מוסמך יהיה איש המקצוע שיבחר עבורכם את התוכנית המתאימה. הוא ינחה אתכם לגבי מפלס המים הרצוי, ויבצע את פעולת השפלת מי תהום עצמה. לפני כל תהליך בנייה חובה לבחון את גובה פני המים, גם אם נדמה לכם שהכול בסדר. רק לאחר שתסירו את החשש הזה, באפשרותכם להתקדם כל הדרך עד למטרה הבאה.

מי מוסמך לבצע השפלת מי תהום בבניה?

נציין כי השפלת מי תהום זוהי לא פעולה פשוטה, בטח אם אתם רוצים להגיע למפלס הנדרש. רק איש מקצוע שיש באמתחתו את כל הציוד הנדרש, יצליח לבצע את המשימה הזו. כדי להנמיך את פני התהום חובה להזמין הידרולוג מוסמך, ולא אף איש מקצוע אחר. רק הידרולוג מגיע עם הניסיון הנדרש לבצע פעולה מהסוג הזה. בנוסף לכך הוא ידע איך לבצע את הפעולה על פי הסטנדרטים ועל פי הדרישות המקובלות. כל איש מקצוע אחר שיציע לכם את השירות הזה, עשוי שלא לעמוד בציפיות. כמובן שלא תוכלו לבוא בטענות, מכיוון שלא עשיתם את הבדיקה הרצויה טרם הזמנת איש המקצוע. 

מהי עלות השפלת מי תהום?

המחיר של השפלת מי תהום נקבע בהתאם לכל מיני פרמטרים המשפיעים עליו. לרוב מדובר על הוצאה שנעה סביב כמה אלפי שקלים, הדרישה העיקרית היא לבצע שאיבה טובה ואפקטיבית. מבחינתכם שווה להשקיע כמה אלפי שקלים בידיעה שלא יהיו עיכובים בפרויקט עצמו. עד שלא תשאבו את מי התהום, לא תוכלו לבצע את הבנייה בדיוק כמצופה. נציין כי לכל הידרולוג יהיה מחיר שונה על העבודה אותה הוא מעוניין לבצע. לכן אנו מציעים לכם להשוות מחירים בין מספר אנשי מקצוע, עד שתגיעו לאיש המקצוע המתאים. זה שידרוש מכם מחיר הגיוני על העבודה אותה הוא מבצע, מחיר שתוכלו לעמוד בו.

תוך כמה זמן מתבצעת שאיבת מי תהום?

גם כאן קשה מאוד להגיד תוך כמה זמן תוכלו להתחיל את הבנייה עצמה. השלב הראשון של המדידה יכול לקחת זמן, בטח כאשר רוצים לעשות את המדידה בצורה הכי מדויקת שיש. לאחר המדידה בונים תוכנית עבודה מסודרת, כזאת שתתאים לפרויקט הבנייה הנדרש. רק אחרי שמשלימים את שני הפרמטרים הללו, ניתן יהיה להתקדם אל עבר השלב הבא של השאיבה עצמה. השפלת מי תהום באופן עקרוני לא לוקחת זמן רב, לרוב רק כמה שעות. הזמן המדויק יקבע בהתאם לכמות המים אותה רוצים לשאוב כדי להשיג את המטרה הנדרשת. 

מעיין כהן

מעיין כהן

בעל תואר B.sc בהנדסת מים ממכללת כנרת. לאחר סיום לימודיו עבד בתכנון כשלוש שנים לערך במשרד תכנון גדול שם רכש את נסיונו בתכנון אינסטלציה בפרויקטים מורכבים, לאחר מכן החל לעבוד בחברת ביצוע בתפקיד מתאם Bim. בתפקידו הטמיע את שיטות ונהלי העבודה הראשונים בשיטת ה Bim ובכך הנחיל את אבני היסוד של מחלקה זו בחברה.

מלאו את הטופס

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים עבודה? הגעתם למקום הנכון

אנחנו מחפשים אתכם, בעלי שאיפות ורצון להתפתח ולגדול איתנו, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.