הידרולוג

תפקידו של יועץ הידרולוגי הוא לתת פתרון קצה למי הנגר בתחום הפרויקט בהתאם ליכולת ספיחת הקרקע

הידרולוג הינו איש מקצוע חיוני וחשוב מאוד בתהליך הבניה. תפקידו של ההידרולוג יהיה לבצע סקירה, ולתת תמונת מצב קונקרטית ונכונה לגבי המים מתחת לאדמה. כך במידת הצורך באפשרותכם יהיה לבצע ניקוז, טרם תחילת הבניה וביצוע החפירות הנדרשות. כדי להפיק את המירב בתהליך הבניה קיימת חובה לסקור את מצב המים מתחת לפני השטח. לא כל איש מקצוע המספק שירותי אינסטלציה ידע לבצע את העבודה הספציפית הזו. מדובר על עבודה שעשויה לשנות את כל תמונת המצב, ולהפוך את הקערה על פיה. עם הידרולוג מנוסה תוכלו להיות בטוחים כי הפרויקט עצמו לא הולך להיתקל בקשיים. הבניה תהיה איכותית, מדויקת ונכונה, ולא תזמן צרות שלא חשבתם עליהן מלכתחילה.

מהו הידרולוג ומה תפקידו?

הידרולוג הוא איש מקצוע שעבודתו הינה לאתר ולהבין מה קורה מתחת לפני השטח. המילה הידרולוגיה מורכבת משתי מילים: הראשונה היא הידרו שפירושה מים והשנייה היא לוגיה שפירושה תורה. במקרים רבים נמצאים מים בעומקה של הקרקע, אך איננו מודעים לכך. ההידרולוג למד את התחום, ויודע בדיוק מהי הדרך הנכונה לאתר אותם. אחרי שהוא משתמש במכשור המתאים, כל הספקות נעלמות כלא היו. חשוב להדגיש כי לא כל אחד יכול לעסוק בהידרולוגיה, זוהי עבודה חשובה מאין כמותה. לכן רק מהנדסים עם ההכשרה המתאימה מסוגלים לבצע את העבודה על בוריה. אם מצאתם את האיש הנכון לביצוע המשימה, תוכלו להנות מכל יתרונותיו וידיעותיו.

סקר הידרולוגי כחלק מתהליך הבניה

אחד התפקידים החשובים ביותר של הידרולוג יהיה לבצע סקר הידרולוגי. ללא סקר הידרולוגי, לא תהיה באפשרותכם לקבל היתר בניה ולהמשיך בביצוע הפרויקט. במהלך העבודה יאסוף ההידרולוג נתונים חשובים כאלה שיספקו תמונת מצב מדויקת ועדכנית. עם הנתונים הללו יוכל אותו מומחה להבין מה נכון לעשות, וכיצד להימנע מבעיות שונות. הידרולוגיה למי תהום חשובה מכיוון שאי אפשר לדעת מה קורה מתחת לפני השטח. רק ברגע שמקבלים דוח מקיף של איש מקצוע מיומן, ניתן יהיה להסיר את הספקות ואת סימני השאלה. נדגיש כי תהליך הידרולוגיה הוא חשוב מאין כמותו, בלעדיו תמצאו את עצמכם בבעיות רבות.

הידרולוג מומחה

החשיבות בהזמנת הידרולוג מומחה

איש מקצוע מומחה שמכיר את התחום על בוריו ידע איך לבצע את הפעולות בצורה טובה ומדויקת. הידרולוג מומחה יבין איך לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. בזכות הידע שהוא צבר, באפשרותו לסקור בצורה נאמנה את פני השטח. עם הדוח שהוא יספק לכם תוכלו לפעול בצורה אפקטיבית, ולא לבצע פעולות שתתחרטו עליהן. המים עשויים להשפיע רבות על פרויקט הבניה, ולמנוע ממנו להתקדם בקצב המצופה. במקרים רבים קבלנים מתעכבים במתן המפתח, רק בשל התמודדות עם הצפות ובעיות מהסוג הזה. אל תביאו את עצמכם למצב בו אתם מתפשרים בבחירת ההידרולוג שילווה את הפרויקט שלכם. מדובר על איש מקצוע קריטי וחיוני, שיאפשר לכם להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי.

באיזה שלב מזמינים יועץ הידרולוגיה?

ישנה חשיבות גבוהה להזמין יועץ הידרולוגיה בדיוק בשלב המתאים בביצוע הפרויקט. מכיוון שעד שההידרולוג לא מאשר את תחילת הבניה, לא ניתן יהיה להתקדם – מזמינים אותו בהתחלה. ההחלטה הנכונה תהיה להזמין אותו בשלב מוקדם, עוד לפני שהקבלן מתחיל את ביצוע הבניה עצמה. אם תזמינו את ההידרולוג באיחור, לא מן הנמנע כי האפקטיביות שלו תהיה נמוכה. תוכלו להתייעץ עם מומחה הידרולוגיה לגבי הטיימינג הנכון לקרוא לו, ולהנות מכל היתרונות הטמונים בו. נדגיש כי גם אם לא הזמנת הידרולוג בזמן, מוטב לעשות זאת באיחור מאשר להימנע מכך. לא פעם תגלו כי גם הגילוי המאוחר, יהיה כזה שעדיין לא מאוחר לתקן אותו.

מלאו פרטים

ונשמח לחזור אליכם בכל פניה

איך בוחרים הידרולוג מומלץ?

ניסיון

על מנת לבצע את העבודה בצורה טובה, חובה להגיע עם ניסיון בתחום הזה. לכן מוטב יהיה לחפש אחר הידרולוג עם ידע וניסיון בתחום, כזה שמכיר אותו על בוריו. כל התפשרות בהקשר הזה עשויה לבוא על חשבון העבודה בשטח.

זמינות

תזכרו כי עד שלא תבצעו בדיקה מקיפה של מי התהום, לא תהיה אפשרות להתקדם בפרויקט. לשם כך חשוב שההידרולוג יהיה זמין באופן מידיי להגיע אליכם. ככל שהוא יגיע מהר יותר, כך תוכלו להמשיך את הפרויקט ללא עיכובים מיותרים.

המלצות

כל הידרולוג מומחה ומומלץ אמורות להיות המלצות של לקוחות מרוצים. הם יכולים לספר על החוויה שלהם, ועל התוצאה עצמה שאותה הוא השיג. ברגע שלהידרולוג אין המלצות, סימן שהוא אינו עומד בציפיות ולא מספק את הסחורה בעת ביצוע העבודה.

עלות

המחיר של הידרולוג מוסמך אינו אחיד, ונקבע בהתאם לכל מיני משתנים ולפרמטרים רבים. עם זאת השאיפה הטבעית תהיה כי המחיר יהיה מחיר שתוכלו לעמוד בו. כזה שאינו יגרום לכם להרים גבה או לשלם יותר בהשוואה לאנשים אחרים שהזמינו יועץ הידרולוגיה מוסמך.

כמה זמן לוקח לבצע סקר הידרולוגי?

ככל שלהידרולוג יהיה יותר ניסיון, כך העבודה שלו בשטח תהיה יותר מהירה. יהיו ברשותו הכלים הדרושים כדי למדוד את השטח מצד אחד, ומצד שני לנתח את הנתונים במהרה. לרוב תוך ימים ספורים מרגע המדידה כבר יהיה ניתן להגיע לתובנות מדויקות ונכונות. מראש תוכלו לקבוע לוחות זמנים מוגדרים עם איש המקצוע אותו הזמנתם לביצוע העבודה. אך מה שחשוב לדעת זה שחיפזון עשוי להיות בעייתי כאשר מסתכלים על תמונת המצב בשלמותה. מבחינכם תרצו לדעת כי העבודה בוצעה כמו שצריך, והנתונים שתקבלו הם מדויקים. גם אם זה אומר שהעבודה נמשכה מעט יותר זמן בהשוואה למה שחשבתם או תיארתם לעצמכם בתחילת הדרך.

הידרולוגיה למי תהום ומשאבי מים

כמה יעלה לבצע ייעוץ הידרולוגיה?

כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם העלות של ייעוץ הידרולוגי היא מאוד דינמית ומשתנה במקרים רבים. המחיר ההתחלתי עשוי לנוע סביב כמה אלפי שקלים, אך זה אף פעם לא נגמר שם. כל בקשה או תוספת תעלה את המחיר, והמחיר הסופי עשוי להגיע עד כמה עשרות אלפי שקלים. חשוב לבצע תיאום ציפיות עם ההידרולוג שמגיע אליכם לטובת ביצוע העבודה עצמה. הבינו היטב מהי העלות עצמה, והחליטו עם עצמכם היכן עובר הקו האדום מבחינתכם. ברגע שאתם יודעים כמה פחות או יותר יעלה לכם לבצע את העבודה, לא תמצאו את עצמכם מופתעים. עוד טיפ חשוב בהקשר הזה יהיה לסכם את המחיר הסופי בכתב, ולא רק בעל פה מול אותו הידרולוג מומחה שהגיע אליכם.

איך מוזילים את המחיר של ייעוץ הידרולוגי?

נזכיר כי המחיר הוא פרמטר אחד מיני רבים, אינכם צריכים לתת לו מקום מרכזי בשיקול הדעת. אך אם בכל זאת תרצו לנסות להוזיל את המחיר, חשוב לעשות זאת בזהירות רבה. כך לא תמצאו את עצמכם מקבלים שירות ברמה ירודה או כזה שיקשה עליכם בהמשך הדרך. הדרך הכי אפקטיבית להוזיל מחיר הידרולוג תהיה לגלות גמישות מבחינת המועד בו תתקיים הבדיקה עצמה. דרך נוספת תהיה לבצע השוואת מחירים בין מספר אנשי מקצוע שונים. כיום ישנם המון יועצי הידרולוגיה מוסמכים שבאפשרותכם לפנות אליהם. רק תבחרו את הדרישות או הצרכים שלכם, כדי שהבחירה תהיה מדויקת ככל האפשר. עם השלמת העניין הזה, הבחירה תהפוך להיות פשוטה ומשתלמת.

אהבתם? אפשר להעביר הלאה

לקוחות ממליצים

Green Lite
Green Lite
קרא עוד
משרדנו עובד עם חברת UV הנדסת מים בע״מ במספר פרוייקטים, העבודה מתבצעת בצורה מקצועית ומהירה.
PGL
PGL
קרא עוד
משרדנו עובדת עם חברת UV הנדסת מים בע״מ במספר פרוייקטים, בתהליך העבודה זכה משרדנו לשירות אמין יעיל ויסודי, החברה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם המזמין תוך הקפדה על איכות העבידה ועמידה בלוחות זמנים.
פלג פתרונות
פלג פתרונות
קרא עוד
UV הנדסת מים בע"מ זמינים לנו לאורך כל הדרך, עם מתן פתרונות מהירים ויעילים. UV הנדסת מים בע"מ מקפידים בלוחות הזמנים. אנו ממליצים מאוד על החברה למען קבלת שירות טוב וזמין, עם תכנון יעיל ומתואם לצורך המזמין, צוות התכנון ועמידה בדרישות.
פיתוח קטיף בע״מ
פיתוח קטיף בע״מ
קרא עוד
חברתינו עובדת עם חברת UV הנדסת מים בע"מ בפרויקט אתר חקלאי בשטח של כ- 300 דונם בלהבים.

UV הנדסת מים בע"מ זמינים לנו לאורך כל הדרך, עם מתן פתרונות מהירים ויעילים.

UV הנדסת מים בע"מ מקפידים ב לוחות הזמנים.

צוות התכנון של חברת UV מבינים עניין ועושים את עבודתם נאמנה על הצד הטוב ביותר.

אנו ממליצים מאוד על חברת UV וצוות התכנון למען קבלת שירות טוב וזמין, עם תכנון יעיל ומתואם לצורך המזמין ועמידה בדרישות.
הקודם
הבא

מחפשים עבודה? הגעתם למקום הנכון

אנחנו מחפשים אתכם, בעלי שאיפות ורצון להתפתח ולגדול איתנו, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.