יועץ קרקע

מה זה יועץ קרקע ואילו סוגי קרקע יש, נבין לעמוד בדיוק מה התפקיד שלו ולמה חשוב להתייעץ עם אחד לפני שמתחילים תכנון או בנייה.

לפני שמתחילים את מלאכת הבנייה, ישנה חשיבות עליונה לזהות את סוג הקרקע עליה בונים. בישראל קיימים מספר סוגי קרקעות, וכל אחד מהם מצריך התייחסות מעט שונה. אם לא תדעו על איזה קרקע מתבצעת הבנייה, הסיכוי להופעת בעיות יהפוך לגבוה ומהותי. מהסיבה הזו ישנה חשיבות עליונה להזמין יועץ קרקע, שיבצע את המשימות המוטלות עליו. אחרי שאותו איש מקצוע יעשה את מלאכתו, תוכלו לדעת כי אינכם מתפשרים על הבנייה. הבנייה תסתיים כמצופה, ותשיגו בדיוק את התוצאה אותה רציתם וחלמתם להשיג.

מה זה יועץ קרקע?

היכרות מקדימה עם סוג הקרקע היא מלאכת מחשבת המצריכה ידע וניסיון מקדים. לא כולם יודעים איזה סוג קרקע נמצא בשטח עליו תתבצע הבנייה, בטח אם זוהי הפעם הראשונה. יועץ קרקע הוא איש מקצוע המגיע עם הידע ועם הניסיון הנדרש לשם ביצוע המשימה הזו. ליועצי קרקע יש ציוד משוכלל המאפשר להם לבחון היטב את סוג הקרקע ולזהות אותו. נציין כי הם יכולים לתת המלצות חשובות לתהליך הבנייה, המלצות שלא הייתם מכירים אילולא השיחה עימם.

מדוע חובה להכיר סוגי קרקע? 

הסיבה העיקרית שבגינה מוטב לכם להכיר מראש את סוגי הקרקע היא אופן הבנייה. כדי שהבנייה תתקדם בדיוק כמצופה, חובה לדעת אילו בעיות או עיכובים עשויים להעסיק אתכם. מי שבונה מבלי להכיר את סוג הקרקע לעומק ימצא את עצמו הולך על עיוור, ועלול גם לעשות טעויות. עם יועץ קרקע כל הסיפור הזה פשוט לא קורה, והבנייה מתקדמת בקצב המתכונן. שלא נדבר על כך שבאמצעות העזרה של יועצי קרקע תוכלו למצוא את עצמכם חוסכים כסף. הרי כל טעות קטנה בתהליך הבנייה תוביל לכך שיהיה עליכם להוציא יותר כסף מכיסכם הפרטי.  

איך בוחרים יועץ קרקע?

יועץ קרקע אמור לדעת להבדיל בין קרקע חרסיתית לבין סוגי קרקע אחרים. לפיכך מוטב כי יהיה לו את הידע ואת הניסיון הנדרש לשם כך, לכן חובה לחפש אחר איש מקצוע מנוסה. כזה שיאפשר לכם לסמוך עליו, ולדעת כי כל מה שהוא אומר אכן יקרה במציאות. מעבר לעובדה הזו, יועצי קרקע חייבים להיות מומלצים על ידי אנשים אחרים. בדיוק כמו שתרצו לקרוא המלצות על אנשי מקצוע שונים, כך בדיוק במקרה הזה. אם כל זה לא מספיק, חובה לבחון גם את העלויות של אותו איש מקצוע שאמור לבצע את המשימה.

יועץ קרקע מחיר – כמה עולה להזמין אותו?

כדי שיועץ קרקע יספק לכם הצעת מחיר, יהיה עליו לדעת איזה סוג של עבודה הוא מבצע. אם ברצונכם לקבל דו"ח יועץ המחיר ינוע בין 2000 עד 4000 ש"ח בהתאם לסוג הקרקע שבבעלותכם. נציין כי כל פעולה נוספת עשויה להעלות את המחיר בעוד כמה מאות שקלים. תוכלו לבקש הצעת מחיר ממספר יועצי קרקע שונים, ולבחור את המתאים לכם ביותר. אל תזכרו כי העלות הסופית תקבע בין היתר מהי איכות העבודה שתתבצע הלכה למעשה.

האם חובה להזמין יועצי קרקע?

אף אחד לא יחייב אתכם טרם תחילת הבנייה להזמין דוח של יועץ קרקע. אך האם אתם מבינים כי מדובר על צעד שעשוי לעלות לכם ביוקר? אין סיבה שלא תשלמו עוד כמה אלפי שקלים עבור בדיקה יסודית. גם ככה הוצאתם לא מעט כסף על הבנייה עצמה, כאן אין שום סיבה לחסוך. מדובר על הוצאה כספית שתימנע בעיות, ובמרבית המקרים גם תחסוך לכם הוצאות נוספות. השאיפה הסופית היא לסיים את הבנייה בהקדם האפשרי, ושכל התהליך יתקדם כמצופה.  

מעיין כהן

מעיין כהן

בעל תואר B.sc בהנדסת מים ממכללת כנרת. לאחר סיום לימודיו עבד בתכנון כשלוש שנים לערך במשרד תכנון גדול שם רכש את נסיונו בתכנון אינסטלציה בפרויקטים מורכבים, לאחר מכן החל לעבוד בחברת ביצוע בתפקיד מתאם Bim. בתפקידו הטמיע את שיטות ונהלי העבודה הראשונים בשיטת ה Bim ובכך הנחיל את אבני היסוד של מחלקה זו בחברה.

מלאו את הטופס

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים עבודה? הגעתם למקום הנכון

אנחנו מחפשים אתכם, בעלי שאיפות ורצון להתפתח ולגדול איתנו, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.