החזר מס שבח

מה זה החזר מס שבח ולמי הוא מגיע, הכנו לכם מדריך מפורט שיעשה לכם סדר בראש במידה ומכרתם דירה ואם את גימלאים מה בידוק מגיע לכם.

אם נספר לכם כי מגיע לכם החזר של מאות או אלפי שקלים, מה הייתם עושים? מרבית האנשים היו ניגשים על מנת לקבל את אשר מגיע להם מתוקף זכותם הטבעית. זוהי הסיבה שבגינה מחובתכם להבין מהו החזר מס שבח, ואיך אתם יכולים לדרוש אותו עבורכם. ישנם המון אנשים שזכאים להחזר מטעם המדינה על מס שבח, והם אינו דורשים אותו מכל מיני סיבות. במאמר הבא נסביר מהו החזר מס שבח מקרקעין, ומהי הדרך הנכונה לדרוש אותו. כך לא תמצאו את עצמכם במציאות בה אתם יודעים שמגיע לכם החזר, אך אינכם עושים דבר בעניין זה.

מהו החזר מס שבח דירה?

על מנת שתוכלו לדרוש החזר מס שבח, יהיה עליכם להבין מהו בכלל אומר. יש כאלה שאינם מבינים את משמעותו, ומהסיבה הזו אינם דורשים את אשר מגיע להם. מדובר על החזר בגין המס אותו נדרשתם לשלם על הרווח שהרווחתם בעת מכירת הדירה. על פי החוק כל מי שמוכר דירה נדרש לשלם מס בגובה 25 אחוז על הרווח הנקי שלו. כלומר לוקחים את המחיר שבו מכרתם את הדירה, ומפחיתים את המחיר שבו רכשתם אותו – ומגלים את הרווח. אנו מדברים על אלפי ואפילו מאות אלפי שקלים בעת לעלות של הדירה עצמה.

למי מגיע החזר מס שבח?

ישנה רשימה ארוכה של אנשים שזכאים במידה כזאת או אחרת להחזר מס שבח. חשוב שתבינו למי מגיע החזר מס שבח, כך תדעו האם אתם נמצאים בתוך הרשימות הללו. בראש ובראשונה אנשים שזוהי דירתם הראשונה והיחידה אמורים להיות פטורים מתשלום מס שבח. כך שאם אין לכם עוד דירות, ושילמתם מס שבח – באפשרותכם לדרוש את הכסף בחזרה. כמובן שאם שילמתם מס שבח על עסקה שבוטלה, מחובתכם לדרוש את ההחזר הנ"ל. ישנם מקרים בהם אתם משלמים מס שבח עודף, והמדינה צריכה להחזיר לכם את ההפרש המגיע לכם.

כיצד מבצעים בדיקת החזר מס שבח?

כפי שאתם יכולים לדמיין לעצמכם, בדיקת החזר מס שבח היא אינה דבר של מה בכך. חשוב לבדוק בצורה מדוקדקת ומקיפה את התשלום, ומהו גובה ההחזר המגיע לכם. לפיכך אינכם צריכים לבצע את החישובים בעצמכם, שכן אינכם בקיאים בתחום זה. בדיקת החזר מס שבח נעשית על ידי איש מקצוע שחי ונושם את התחום הזה. הוא ידע בדיוק לבדוק מהו ההחזר המגיע לכם, ויוודא כי אתם מקבלים אותו. אומנם תאלצו לשלם על הליווי המקיף הזה, אך זה מתגמד בהשוואה לסכום אותו תהיו רשאים לקבל בחזרה.

כיום לא מסובך לבצע חישוב החזר מס שבח

אם בעבר חישוב החזר מס שבח היה נשמע כמו משימה בלתי אפשרית, כיום ניתן לעשותו בקלות. לאנשי מקצוע מהתחום הזה יש את הכלים הדרושים כדי לבצע חישובים מדויקים ונכונים. מבחינתכם, אין דבר יותר משמח מאשר לגלות כי מגיע לכם עוד כמה עשרות אלפי שקלים בחזרה. מה שצריך לדעת על חישוב החזר מס שבח זה שהדיוק הוא חיוני כדי שתקבלו את אשר מגיע לכם. לכן למרות הפיתוי, אל תשאירו את האחריות על הבדיקה בידיים שלכם. 

איך משיגים החזר מס שבח לגמלאים?

לגמלאים כמו לאוכלוסיות אחרות בישראל מגיע החזר מס שבח שמטרתו להקל עליהם. אז איך באמת מגישים בקשה להחזרי מס שבח? ראשית מוודאים מול איש מקצוע מהו גובה ההחזר המגיע לכם. נדרש מכם למלא טופס החזר מס שבח, בו אתם מציינים בדיוק את הנתונים כדי שיהיה אפשר לבצע חישובים מדויקים. כדי להקל עליכם מוטב כי תגישו החזר מס שבח רשות המיסים יחד עם מומחה בתחום שיבצע עבורכם את כל הפרוצדורות הבירוקרטיות.

מעיין כהן

מעיין כהן

בעל תואר B.Sc בהנדסת מים ממכללת כנרת. לאחר סיום לימודיו עבד בתכנון כשלוש שנים לערך במשרד תכנון גדול שם רכש את נסיונו בתכנון אינסטלציה בפרויקטים מורכבים, לאחר מכן החל לעבוד בחברת ביצוע בתפקיד מתאם Bim. בתפקידו הטמיע את שיטות ונהלי העבודה הראשונים בשיטת ה Bim ובכך הנחיל את אבני היסוד של מחלקה זו בחברה.

מלאו את הטופס

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים עבודה? הגעתם למקום הנכון

אנחנו מחפשים אתכם, בעלי שאיפות ורצון להתפתח ולגדול איתנו, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.