יועץ אינסטלציה

מהנדס מים (יועץ אינסטלציה) הוא מומחה בתחום האינסטלציות במבנים, המספק שירותי ייעוץ ותמיכה טכנית בתחום התכנון ההתקנה והתחזוקה של מערכות טכניות במבנים.

מערכת האינסטלציה הינה אחת מן המערכות החשובות ביותר בכל מבנה. כדי להפיק מהמערכת את מירב התועלת, חובה לתכנן אותה בצורה טובה ואפקטיבית. בכל מבנה התכנון יהיה שונה בהתאם לכל מיני משתנים שחובה לקחת אותם בחשבון. האם תוכלו לתכנן את מערכת האינסטלציה בעצמכם? התשובה היא שלילית, אין לכם את הידע ואת ההכשרה המתאימה. האדם היחיד שיהיה מוסמך לתכנן מערכות אינסטלציה שונות ומגוונות יהיה יועץ אינסטלציה. הוא ידע היכן למקם את המערכת, באילו דרכים ניתן להתמודד עם המכשולים הנמצאים בשטח. רק אחרי שתקבלו את עצתו, באפשרותכם יהיה להתקדם אל עבר השלבים הבאים בתכנון המבנה. בלי שמערכת האינסטלציה תעמוד על תילה, לא יהיה לכם מרגוע. בכל פעם מחדש תחזרו שוב אל אותה הנקודה שתחייב אתכם לבצע חישוב מסלול מחדש.

תפקידו של יועץ אינסטלציה / מהנדס אינסטלציה

יועצי אינסטלציה נותנים מענה לאתגרים שמביא איתו ענף הבנייה, ממבנים מורכבים קונסטרוקטיבית למבנים רבי שימושים (למשל מבנה המכיל מלון, שטחי מסחר ומגורים יחד) ולמבנים פשוטים.

החשיבות של מתכנן מערכות אינסטלציה

יועץ אינסטלציה או בשמו השני מתכנן אינסטלציה חיוני מאוד בכל פרויקט בניה. שאלתם את עצמכם מדוע אינכם יכולים לבצע את התכנון של המערכת בעצמכם? הסיבה לכך היא שלאדם המתכנן מערכות אינסטלציה צריכה להיות הבנה בתחום. לא תרצו למצוא את עצמכם במצב בו מערכת האינסטלציה לא תעמוד בציפיות שלכם. אנשים שאין להם ידע יביאו אתכם בדיוק למקום הזה, מקום שאינכם אמורים להימצא בו. מעבר לעובדה הזו, ליועצי אינסטלציה יש ניסיון רב בתכנון של מערכות אינסטלציה מכל הסוגים. מה שאומר שהם ידעו בדיוק איך לתכנן את המערכת בביתכם כדי להפיק ממנה תועלת מקסימלית. החשיבות של יועץ בתחום האינסטלציה הינה קריטית לכל אורך הפרויקט. בזכותו תדעו כי לא תאלצו להתמודד עם בעיות במערכת האינסטלציה פעם אחר פעם. זה יהיה מאוד מתסכל להתמודד עם בעיות מרובות שלא יהיה להן פתרון.

יועץ אינסטלציה מומחה

מול מי עובדים יועצי אינסטלציה?

אחרי שתבינו מול מי עובד יועץ אינסטלציה, לא מן הנמנע כי תעדיפו לוותר על התפקיד הזה. מדובר על עבודה מאסיבית ורצינית, כזאת שתגרום לכם להיפגש עם גופים שונים. בראש ובראשונה העבודה של יועץ בתחום האינסטלציה תהיה עם הקבלן האחראי על הקמת הפרויקט. הרי היועץ הוא הגורם המוסמך ליצירת הנספח הסניטרי, המסמך עליו מתבסס הקבלן בעת עבודתו. בלי הנספח הספציפי הזה, לקבלן לא תהיה היכולת להמשיך בביצוע הפרויקט. אך מעבר לעבודה השוטפת מול הקבלן, ישנם גופים נוספים מולם הוא יעבוד. יועצי אינסטלציה עובדים באופן קבוע עם רשויות המים, רשויות מקומיות, מכון התקנים, יועצי בטיחות והרשימה ארוכה. זוהי הסיבה שבגינה מוטב שיהיה איש מקצוע מוסמך שיעסוק בעניינים הללו. אינכם רוצים להוסיף לעצמכם עוד משימות, גם ככה יש לכם המון מה לעשות עד להשלמת הפרויקט.

מהם היתרונות בעבודה עם יועץ אינסטלציה מומלץ?

אינכם יודעים לאיזה איש מקצוע כדאי לכם לפנות? חשוב שתכירו טיפים לבחירה מוצלחת של יועץ אינסטלציה. עם זאת לפני שתבחרו יועצי אינסטלציה, חשוב להבין את היתרונות בעבודה עם יועץ מומלץ. יועצים מומלצים בתחום האינסטלציה יבצעו עבודה טובה, איכותית ומקצועית. לא תמצאו את עצמכם במציאות בה אתם נאלצים לבצע תיקונים נוספים לאחר השלמת המשימה. מעבר לכך, יועצי אינסטלציה מומלצים יספקו לכם אחריות על העבודה עצמה. כך שאם המצב יחמיר או יסתבך, תדעו מיד שיש לכם אל מי לפנות בעניין הזה. המחיר אותו יגבה יועץ אינסטלציה מומלץ תהיה גבוהה, אך לעלות תהיה תמורה. תדעו כי ההוצאה הזו תהיה הוצאה חד פעמית, ולא הוצאה קבועה שרק תסבך אתכם. אנשי מקצוע שידרשו מכם מחירים זולים יהיו לרוב אנשי מקצוע שלא כדאי לפנות אליהם.

תוכנית אינסטלציה סניטרית
תוכנית אינסטלציה

תכנית אינסטלציה סניטרית

מלאו פרטים

ונשמח לחזור אליכם בכל פניה

4 קריטריונים לבחירת מהנדס אינסטלציה

קיימים מספר רב של קריטריונים לבחירת יועצי אינסטלציה איכותיים ומקצועיים. החלטנו להביא לפניכם את ארבעת הקריטריונים הכי חשובים שיש טרם ביצוע הבחירה. כך לא תמצאו את עצמכם במציאות בה תעשו בחירה שתתחרטו עליה לאחר מעשה.

מהו הטיימינג המתאים להזמנת יועץ אינסטלציה?

כל אחד יחשוש למצוא את עצמו מפספס את הטיימינג הנכון לגייס מהנדס מים לטובת הפרויקט. אינכם רוצים למצוא את עצמכם במצב בו אתם מזמינים את האיש הנכון אך מאוחר מדי. יועצי אינסטלציה חשוב להזמין מוקדם ככל האפשר, עוד כאשר הפרויקט נמצא בשלביו הראשונים. הסיבה לכך היא שעל פי הבחינה של יועץ האינסטלציה ניתן להחליט מה נכון לעשות בהמשך הדרך. אף אחד לא ירצה להגיע למצב בו עבודה של חודשים ארוכים יורדת לטמיון. יועץ אינסטלציה סניטרית יצליח לספק תמונת מצב שאף איש מקצוע אחר אינו מסוגל לספק. הרי יש ברשותו ציוד מתקדם, כזה המאפשר לקבלן ולשאר האנשים להבין מה מומלץ לעשות. כל שינוי קטן עשוי להביא לשינוי מהותי בתוכנית האדריכלית שכבר מתחילה להתהוות.

בחירה נכונה תסייע לשמירה על הבטיחות

אנשים אינם מבינים לעומק עד כמה בחירת יועץ אינסטלציה עשויה להשפיע על בטיחותם האישית. הרי לאותו איש מקצוע תהיה היכולת לקבוע היכן למקם נקודות מים ומהו הלחץ המתאים לכל נקודה. במקרה של שריפה, חשוב שתמצא נקודה ייעודית במקומות שונים במבנה עצמו. זוהי העבודה של יועץ האינסטלציה, שיודע להבין היטב היכן נכון למקם את הנקודות הללו. בו בזמן הנקודה חייבת להנפיק עוצמה מסוימת של מים, כך שהיא תעצור את השריפה בהקדם האפשרי. רק ליועץ אינסטלציה מנוסה תהיה היכולת לעשות זאת, חרף הדברים אותם חשבתם לעצמכם. בסופה של הדרך יש כאן קבלת החלטות מהותית, קבלת החלטות שתשנה את התמונה כולה. אתם מן הסתם תרצו לדעת כי את האחריות הפקדתם בידיים הכי מקצועיות שיש.

בניית תכנית סניטרית כוללת לבית

המחשבה כי יועץ אינסטלציה עסוק רק בבניית מערכת אינסטלציה לבית אינה נכונה. הוא אמור להסתכל על מכלול הדברים הניצבים מולו, ולקבל את ההחלטות הנכונות בזמן המתאים. זוהי הסיבה שבגינה חשוב לבחור את האיש הנכון, האדם שעליו תוכלו לסמוך בעיניים עצומות. יועץ אינסטלציה לוקח בחשבון משתנים שונים, כאלה שלא הייתם מודעים אליהם מלכתחילה. הוא עושה חישוב של המצב הקיים, ומחליט מה יהיה הצעד המתאים בשלב הבא. רק אחרי שכל הדברים מתחברים ומתכתבים, תהיה לו האפשרות להמשיך הלאה. עד שהוא לא רואה כי הדברים הופכים להיות כמצופה, הוא אינו רשאי להמשיך לשום כיוון. העבודה בהקמת תכנית סניטרית כוללת לבית דורשת מאמץ והשקעה מרובה. העבודה תתבצע מול רשויות וגופים שונים, כאלה שלא תהיה לכם היכולת לפנות אליהם בעצמכם. זוהי הסיבה כי עבודה עם מומחה אינסטלציה בהחלט תביא להתקדמות הפרויקט כמצופה.

מהם התפקידים של יועץ אינסטלציה?

  • תכנון מערכות מים: התפקיד העיקרי של יועץ אינסטלציה הינו לתכנן את מערכות המים במבנה. היועץ קובע היכן הכי נכון למקם את הצנרת, ומה צריך לקחת בחשבון. הוא יודע מה לחץ המים האולטימטיבי, ואיך ניתן להפיק ממנה את מירב התועלת לכל אורך הזמן. 
  • תכנון מערכות ביוב: מערכת הביוב היא מערכת קריטית וחיונית שעובדת מסביב לשעון. מטרתה העיקרית של המערכת תהיה לרוקן את מי השפכים מהמבנה עצמו. המערכת יודעת איך להוביל את מי הביוב ישירות לביוב השכונתי, ממנו הם ממשיכים הלאה. ללא תכנון אפקטיבי, מי הביוב יישארו בדירה עצמה. 
  • תכנון מערכות הניקוז: תכנון מערכת למניעת הצפות ולהשהייה של מי גשם מהגגות.
    תיעול מי הגשם מהפיתוח להחדרה בתחום המגרש באמצעות " קידוחי החדרה"  ותיאום עם הרשות המקומית לקלוט את  מי הנגר העודפים אל מערכת הניקוז העירונית.
  •  ליווי הנדסי מול הגורמים השונים: ישנם המון אנשי מקצוע שצריך לעבוד איתם בעת ביצוע פרויקט בניה. יועץ בתחום האינסטלציה יודע עם מי לתאם מה ואיך.

 

חשוב להדגיש כי העבודה של יועץ האינסטלציה הינה עבודה רציפה וסזיפית. אין סיבה שתיקחו על עצמכם את המשוכות הללו, בעוד ישנו יועץ מוסמך שיכול לבצע את המשימה. הבינו היטב במי לבחור, ומיד תראו איך הדברים מתחילים להסתדר. מה שהיה נראה לכם מסובך עד לא מזמן, יהפוך להיות קל ופשוט.

יועץ אינסטלציה סניטרית

יועץ אינסטלציה מחיר – כמה עולים שירותי אינסטלציה?

ישנה חשיבות גבוהה לדעת כמה יעלה לכם להזמין יועץ אינסטלציה מוסמך. הרי לא תרצו למצוא את עצמכם במצב בו תזמינו איש מקצוע שעלותו תהיה לכם גבוהה. אך מה שחשוב לדעת זה שיועץ אינסטלציה מחיר אינו אחיד, ומשתנה בהתאם לפרמטרים שונים. ככל שהעבודה תהיה יותר מסובכת, כך מן הסתם גם המחיר צפוי לעלות. העלות לבדיקות קטנות יכולה להסתכם בכמה מאות שקלים לכל היותר, אך עבודה רצינית תעלה אלפי שקלים. תיאום ציפיות מול היועץ טרם תחילת העבודה יסייע לכם לדעת כי אינכם נכנסים להרפתקה שלא הייתם מוכנים אליה. בו בזמן תוכלו לקבל מספר הצעות מחיר ממספר אנשי מקצוע, ותבחרו את האיש המתאים לכם. אל תביאו את עצמכם למצב בו אתם מזמינים יועץ אינסטלציה בלי לדעת מהו המחיר אותו תצטרכו לשלם לו.

הפרמטרים שמשפיעים על המחיר

כפי שאמרנו המחיר של יועץ אינסטלציה משתנה בין פרויקט אחד לבין פרויקטים אחרים. כיצד תוכלו לדעת מהו המחיר של היועץ עוד לפני שאתם מזמינים ממנו? תוכלו לבקש ממנו הצעת מחיר מסודרת טרם תחילת העבודה. הפרמטר העיקרי שישפיע על המחיר אותו תצטרכו לשלם הינו סוג העבודה הנדרשת. כל עבודה מביאה איתה מורכבות אחרת, לכן גם המחירים צפויים להשתנות לכאן ולכאן. מעבר לעובדה הזו, פרמטר קריטי נוסף הוא מספר יחידות הדיור בשטח עצמו. ככל שכמות יחידות הדיור עולה, זהו אלמנו שיגרום למחיר לזנק כלפי מעלה. נציין כי גם הניסיון של אותו יועץ אינסטלציה ישפיע רבות על המחיר אותו תצטרכו לשלם. אך שווה לכם להזמין איש מקצוע מנוסה שמכיר את העבודה ויבטיח הצלחה בסוף הדרך.

לקוחות ממליצים

אהבתם? אפשר להעביר הלאה

מלאו את הטופס

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

ונחזור אליכם בהקדם

לקוחות ממליצים

Green Lite
Green Lite
קרא עוד
משרדנו עובד עם חברת UV הנדסת מים בע״מ במספר פרוייקטים, העבודה מתבצעת בצורה מקצועית ומהירה.
PGL
PGL
קרא עוד
משרדנו עובדת עם חברת UV הנדסת מים בע״מ במספר פרוייקטים, בתהליך העבודה זכה משרדנו לשירות אמין יעיל ויסודי, החברה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם המזמין תוך הקפדה על איכות העבידה ועמידה בלוחות זמנים.
פלג פתרונות
פלג פתרונות
קרא עוד
UV הנדסת מים בע"מ זמינים לנו לאורך כל הדרך, עם מתן פתרונות מהירים ויעילים. UV הנדסת מים בע"מ מקפידים בלוחות הזמנים. אנו ממליצים מאוד על החברה למען קבלת שירות טוב וזמין, עם תכנון יעיל ומתואם לצורך המזמין, צוות התכנון ועמידה בדרישות.
פיתוח קטיף בע״מ
פיתוח קטיף בע״מ
קרא עוד
חברתינו עובדת עם חברת UV הנדסת מים בע"מ בפרויקט אתר חקלאי בשטח של כ- 300 דונם בלהבים.

UV הנדסת מים בע"מ זמינים לנו לאורך כל הדרך, עם מתן פתרונות מהירים ויעילים.

UV הנדסת מים בע"מ מקפידים ב לוחות הזמנים.

צוות התכנון של חברת UV מבינים עניין ועושים את עבודתם נאמנה על הצד הטוב ביותר.

אנו ממליצים מאוד על חברת UV וצוות התכנון למען קבלת שירות טוב וזמין, עם תכנון יעיל ומתואם לצורך המזמין ועמידה בדרישות.
הקודם
הבא

מחפשים עבודה? הגעתם למקום הנכון

אנחנו מחפשים אתכם, בעלי שאיפות ורצון להתפתח ולגדול איתנו, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.