מה זה תב״ע ולמה הנספח הזה כל כך חשוב

מה זה נספח לתב״ע? הוא מסמך חוקי אשר נועד להגדיר ולהסדיר את השימוש והייעוד של הקרקע הכלול פתרונות גבהים וניקוז מי גשם.

בעת בנייה של מבנה כזה או אחר חשוב להכיר מגוון רחב של טפסים ומסמכים חשובים. המסמך החשוב ביותר בתהליך בנייה נקרא תב"ע (תוכנית בניין עיר) שמטרתו להסדיר את אופן השימוש בקרקע. כלומר על סמך המסמך הזה מבצעים מנעד רחב של פעולות, ופותרים לא מעט סוגיות קריטיות. המטרה היא שהרשות המקומית שמאשרת את התב"ע תדע בדיוק מה הולך לקרות על השטח. המסמך מגדיר את גבולות הגזרה, ואת הדברים אותם לא יהיה ניתן לבצע. נספחים לתב"ע הם כל אותם המסמכים המסדירים את הנושאים הנמצאים בשוליים. אלה שככל הנראה לא היו מסדירים אותם אילולא היו מכניסים את אותו נספח. לעיתים כאשר מוגשת תוכנית תב"ע ניתן יהיה לעבות אותה על ידי הוספת נספחים. במקום להגיש את כל התב"ע מחדש, מגישים נספח לתב"ע שבתוכו מסדירים עניין ספציפי. 

מה זה נספח לתב״ע?

כפי שאמרנו מדובר על מסמך שאותו מצרפים לתב"ע קיימת שקיבלה אישור מטעם הרשות המקומית. התפקיד העיקרי של הנספח הינו לצמצם את הבעיות שעלולות להיווצר עם הקמת המבנה. כלומר צריך לחזות ולהכיר בבעיות שונות, ולפתור אותן עוד לפני שהן רוקמות עור וגידים. הרי ברור לכולם, כי ללא תכנון של העתיד הבעיות עשויות להצטבר אחת אחרי השנייה. ברגע שמקדימים תרופה למכה, איכות החיים עולה והבעיות כבר לא מהוות פקטור. נציין כי נספחים לתב"ע יכולים לבוא לידיי ביטוי בכל מיני אלמנטים ובכל מיני נושאים. הכי חשוב שהחיים במבנה יהיו טובים, ולא ייווצרו בעיות שלא חזו אותן מראש. 

יועץ אינסטלציה נספח מים
יועץ אינסטלציה נספח מים

מתי מכינים נספח לתב״ע?

המטרה הראשית תהיה ליצור תוכנית בניין עיר איכותית כבר בהתחלה ללא נספחים ותוספות. אך למציאות יש חוקים משלה, ולא פעם מגלים פערים בין התוכנית המקורית לבין מה שקורה בשטח. נספחים לתב״ע מכינים כאשר רואים בעיות שעשויות לפגוע באיכות החיים באותו מבנה. בין אם מדובר על בעיות במערכת הניקוז, בעיות בתשתיות המים או כל בעיה אחרת שתפגע בחיים במקום. את הנספחים מכינים בצורה מקצועית ורצינית על מנת לתת מענה לאותה בעיה נקודתית. אם מזהים מספר בעיות, עובדים בכמה מישורים כדי לפתור כל בעיה באופן אישי ונקודתי. 

למה חשוב להכין נספח לתב"ע?

כפי שכבר הבנתם נספחים לתב״ע יכולים לעשות את ההבדל בכל הנוגע לאיכות החיים. נספח לתב"ע הינו הגושפנקה הסופית לכך שישנו פתרון לבעיה שעשויה להטריד אתכם. לא עוד מציאות בה אתם מתעלמים מהבעיות או מנסים לטאטא אותן מתחת לשטיח. ללא פתרון אפקטיבי לבעיות הללו, תמצאו את עצמכם פוגעים במודע באיכות החיים. התשתיות אינן ערוכות לכל תרחיש, עלינו לדאוג להכין אותן בצורה אפקטיבית ללא מצב. עם נספחים לתב״ע תדעו כי בכל פעם שנתקלתם בבעיה, מצאתם את הדרך הנכונה לפתור אותה. איכות החיים עולה, הביקוש גם הוא עולה – ותחושת השלווה משחקת תפקיד מרכזי.

תב"ע מגדירה ייעודים ושימושים של שטחים בעיר
תב"ע מגדירה ייעודים ושימושים של שטחים בעיר

מי מוסמך להכין נספחים לתב״ע?

המחשבה כי כל אחד יכול להכין לכם נספח לתב"ע אינה מתכתבת עם המציאות. נספחים לתב״ע הם מסמכים רשמיים המצורפים למסמך התב"ע אותו כבר הגשתם לרשות המקומית. הנספח חייב להיות בנוי בצורה נכונה, ולהכיל בתוכו מספר רב של פרמטרים וקריטריונים כדי שיהיה מאושר. זוהי הסיבה שבגינה חשוב לבחור את האדם הנכון שיהיה אחראי על הכנת הנספח לתב"ע. אנו מציעים לכם מראש לבחור בחברה מקצועית המתמחה בהכנת נספחים לתב״ע. החברה תדע איך ליצור את המסמך הנכון שיהיה מקובל על ידי הרשות המקומית לה תגישו את המסמכים. תוכלו להתייעץ עם אנשים אחרים שכבר הגיעו נספחים מסוג הזה, ולשמוע את המלצתם.

מעיין כהן

מעיין כהן

בעל תואר B.sc בהנדסת מים ממכללת כנרת. לאחר סיום לימודיו עבד בתכנון כשלוש שנים לערך במשרד תכנון גדול שם רכש את נסיונו בתכנון אינסטלציה בפרויקטים מורכבים, לאחר מכן החל לעבוד בחברת ביצוע בתפקיד מתאם Bim. בתפקידו הטמיע את שיטות ונהלי העבודה הראשונים בשיטת ה Bim ובכך הנחיל את אבני היסוד של מחלקה זו בחברה.

מלאו את הטופס

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים עבודה? הגעתם למקום הנכון

אנחנו מחפשים אתכם, בעלי שאיפות ורצון להתפתח ולגדול איתנו, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.