מה זה קונסטרוקטור ואיך לבחור מהנדס קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מה זה? ואיך לבחור מהנדס קונסטרוקטור מומלץ

עבודה עם קונסטרוקטור הינו עבודה משמעותית שעתידה לשנות את כל התפתחות הפרויקט. אם הגעתם לכאן סימן שאתם מחפשים לעבוד עם איש מקצוע מסוג זה. אך לפני שאתם בוחרים אחד כזה, יהיה עליכם להבין לעומק מהו תפקידו וכיצד הוא מסייע. רבים אינם מבינים מיהו קונסטרוקטור, ובאיזה שלב של פרויקט הבנייה תצטרכו לקרוא לו. במאמר הבא אנו נסביר את סימני השאלה, ונהפוך אותם לסימני קריאה ברורים מאי פעם. כך תוכלו לבחור את האיש הנכון שיהיה אחראי על ביצוע הפרויקט, בלי סימני שאלה ובלי בעיות. הרי בחירת האנשים איתם תעבדו לאורך הדרך היא הבחירה שצפויה לעשות את כל ההבדל. המדריך הבא יסייע לכם לבחור נכון, וגם להבין כיצד לא תפספסו את ההזדמנות שנפלה בחלקיכם.

מה זה קונסטרוקטור (מהנדס קונסטרוקציה)?

המון אנשים שואלים את עצמם קונסטרוקטור מה זה? הגיע הזמן לשים את הדברים על דיוקם. קונסטרוקטור הוא בעצם מהנדס בניין המגיע עם הידע וההבנה הנדרשת לשם כך. התפקיד של מהנדס הבניין יהיה לבנות את התוכנית הראשונית איתה יוצאים לדרך. כאשר המטרה היא לקבוע איך יראה המבנה, והשלים את כל התכנונים מבחינת חוזקו ויציבותו. זוהי הסיבה בגינה אינכם יכולים להתפשר על איש המקצוע אותו תבחרו. תחת אחריותו נמצאים הנושאים החשובים ביותר, אלה שיכולים להפוך את הקערה על פיה. ללא קונסטרוקטור מנוסה המבנה לא יקבל את האישורים הנדרשים, ויהיה עליכם לחזור על הפעולה פעם נוספת.

באילו מקרים נדרש אישור קונסטרוקטור?

המחשבה כי אתם יכולים לתכנן את הבנייה בעצמכם אינה מתכתבת עם המציאות. אם אין לכם את הידע הנדרש, מוטב כי תשאירו את המשימה הזו לאנשי מקצוע מנוסים. מהנדס קונסטרוקטור יהיה זה שיבצע את המשימה הזו על הצד הכי טוב שיש. לכן השילוב שלו אמור להיעשות בכל בנייה, אפילו גם אם מדובר רק על שיפוץ. הוא יביא איתו הבנה וידע מעמיקים, כאלה שאין ברשותכם בשלב הנוכחי. יכול להיות שהוא יראה לכם נקודות מבט שעד כה לא חשבתם עליהן, זה מה שמייחד אותם. גם אם לא תכננתם לשלב קונסטרוקטור, שווה להשקיע בהבאתו בשביל השקט הנפשי.

באיזה שלב בבנייה צריך לשלב קונסטרקטור?

השילוב של מהנדס קונסטרוקטור אמור להיעשות בשלב הראשוני ביותר, השלב בו אתם עוד מתכננים את המבנה. הרי התפקיד שלו יהיה לסייע לכם בבניית כל תוכנית הבנייה עוד טרם תחילתה. אם תשלבו את הקונסטרוקטור בשלב מאחור מדי, הסיכויים שלו להשפיע יפחתו באופן מהותי. זוהי הסיבה בגינה חשוב לגייס מהנדס בניין עוד לפני שבחרתם קבלן או כל איש מקצוע אחר. יחד עם הידע והניסיון שלו תוכלו להיות בטוחים כי אתם בידיים הבטוחות והמקצועיות ביותר. מיותר לציין כי כל טעות קטנה בשיקול הדעת עשויה לעלות ביוקר, ולהביא איתה לא מעט הוצאות כספיות. לכן חשוב שתבינו גם איך בוחרים את האיש הנכון שיהיה אמון על ביצוע הפרויקט החיוני הזה.

כיצד בוחרים קונסטרוקטור מומלץ?

 • ניסיון בתחום הקונסטרוקטורים – כמו בכל תחום, גם לקונסטרקטור אמור להיות ניסיון בתחום בו הוא מתמחה. מראש אנו מציעים לכם לחפש אחר איש מקצוע מנוסה, כזה שלא יביא איתו סימני שאלה. תבחרו במהנדס בניין מיומן, כזה שכבר תכנן והגה עשרות רבות של פרויקטים בתחום הבנייה.
 • זמינות מיידית לתחילת הפרויקט – עד שלא תגייסו קונסטרוקטור לא תהיה באפשרותכם להתחיל את הבנייה. לכן אנו מציעים לכם לבחון מהי מידת הזמינות של איש המקצוע אליו פניתם. מהנדס בניין קונסטרוקטור לא צריך להיות זה שבגינו כל הפרויקט יתעכב. בדיוק ההפך הוא הנכון, בזכותו תהיה לכם האפשרות לצאת לדרך.
 • המלצות מצד לקוחות מרוצים – כפי שאתם מבינים כל פרויקט בנייה אמור להתחיל עם מהנדס קונסטרוקטור. מוטב לשמוע מהי המלצתם של האנשים האחרים שעבדו איתו. הם יכולים לספר על דברים טובים שעשה או על פעולות פחות טובות שחובה עליכם להכיר גם אותן. 
 • עלות סבירה והגיונית ביחס לתמורה – הזמנת קונסטרוקטור תביא איתה להוצאות כספיות כאלה ואחרות. אך כפי שאמרנו מדובר על הוצאה כספית משתלמת וכדאית. העלות של אותו מהנדס בניין צריכה להיות סבירה והגיונית, תזכרו תמיד מה הוא נותן לכם. ברגע שתבחרו באיש מקצוע זול, ישנו סיכוי סביר שתקבלו פחות.

קונסטרוקטור מחיר – כמה עולה להזמין מהנדס בניין?

כמה עולה קונסטרוקטור? את השאלה הזו בוודאי שאלתם את עצמכם טרם הזמנתו. מראש תרצו לדעת כי לא מדובר על הוצאה כספית שאינכם מסוגלים לעמוד בה. המחיר של קונסטרקטור כמו כל איש מקצוע אחר משתנה בהתאם לדרישות ולפי אופי העבודה. העלות יכולה להתחיל מכמה אלפי שקלים עבור עבודה סטנדרטית ופשוטה. בו בזמן המחיר יכול להרקיע שחקים, ולהסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים לעבודה רציפה. חשוב לבצע תיאום ציפיות עם איש המקצוע טרם תחילת עבודתו. כך לא תמצאו את עצמכם מוציאים מעבר למה שתכננתם או מעבר ליכולת האמיתית שלכם.

סוג שירות קונסטרוקטורמחיר ממוצע (ש"ח)
תכנון והוצאת היתרים15,000 – 30,000
פיקוח בנייה20,000 – 50,000
בדיקות קרקע5,000 – 10,000
תכנון חיזוק מבנים10,000 – 25,000
ייעוץ מקצועי300 – 600 לשעה
תכנון שלד30,000 – 60,000
תכנון תוספות בנייה10,000 – 20,000
 • תכנון והוצאת היתרים: כולל תכנון מפורט והגשת תוכניות לאישור הרשויות.
 • פיקוח בנייה: כולל ביקורות שוטפות במהלך הבנייה לוודא עמידה בתוכניות ובתקנים.
 • בדיקות קרקע: כוללות בדיקות הנדסיות לאפיון הקרקע והכנת דו"חות נדרשים.
 • תכנון חיזוק מבנים: מיועד למבנים קיימים הנדרשים לחיזוק, למשל בעקבות דרישות תמ"א 38.
 • ייעוץ מקצועי: שירותי ייעוץ כללי על ידי קונסטרוקטור מקצועי.
 • תכנון שלד: כולל תכנון כל חלקי השלד של המבנה, כמו עמודים, קורות ותקרות.
 • תכנון תוספות בנייה: שירותי תכנון לתוספות בנייה כמו קומות נוספות או הרחבות.

*המחירים עשויים להשתנות בהתאם למורכבות הפרויקט, מיקום גיאוגרפי וספק השירות.

מה צריך לשאול קונסטרוקטור טרם תחילת העבודה?

 • מהו הרישיון בו אתם מחזיק? ישנם כאלה שחוששים מאוד לשאול את השאלה הספציפית הזאת. אך חשוב לדעת כי קונסטרוקטור אותו הזמנתם מגיע עם ההכשרה המתאימה. תרצו לדעת כי לאותו מהנדס בניין יש את ההסמכה הנדרשת, ובאמתחתו כל הרישיונות הדרושים לעבוד בתחום הספציפי הזה. 
 • על אילו פרויקטים אחרונים עבדת? חשוב להבין מראש מהי מידת הניסיון של איש המקצוע עליו בחרתם לסמוך. תשאלו אותו מהי מידת הניסיון שלו, ועל אילו פרויקטים הוא עבד לאחרונה. כך תדעו כי מדובר על איש המקצוע הנכון, זה שיביא אתכם בדיוק למקום בו אתם רוצים וצריכים להיות.
 • מהי מידת הזמינות לביצוע הפרויקט? עד שאותו קונסטרקטור לא יבצע את העבודה שלו, לא תהיה אפשרות להתקדם עם פרויקט הבנייה. אתם תמתינו בסבלנות עד שהוא יתפנה, לעיתים זה ייקח יותר ממה שחשבתם לעצמכם. זוהי הסיבה בגינה חשוב לוודא כי לאותו איש מקצוע יש את הזמן הנדרש לשם כך. 
 • מה צפויה להיות עלות העבודה? קשה מאוד להעריך מראש מהי תהיה העלות הכוללת של כל העבודה. אך בהחלט ניתן לשער, ולתת טווח מחירים סטנדרטי לפי ניסיון העבר. ברגע שתחומים את המחיר בטווח מסוים תוכלו לראות כי מדובר על טווח שתוכלו לעמוד בו, ולא יהיה יקר מדי עבורכם.

מהנדס בניין קונסטרוקטור – האיש הנכון בזמן הנכון

עבודה עם מהנדס בניין תהיה עבודה רציפה לכל אורך הפרויקט. הוא אמור להיות איש המקצוע שמגיע עם הידע ועם ההבנה המעמיקה בתחום הזה והוא משלב בתוך תפקידו שילוב של אינסטלציה, חשמל וכיבוי אש. בזכות הידע שלו תוכלו להיות בטוחים כי אינכם עושים טעויות שיעלו לכם ביוקר בדיעבד. בחירת איש מקצוע לא מתאים במקום קונסטרקטור תוביל לנזקים מהותיים, כאלה שיעכבו את הבנייה כולה. אין דבר יותר משמח מאשר לדעת כי לתפקיד הספציפי הזה גייסתם את האיש הנכון. לכן אנו מציעים לכם לקחת את הזמן, ולבחון היטב אילו אפשרויות ניצבות לפניכם. כך לא תכניסו ראש בריא אל תוך מיטה חולה, ותעשו החלטות שיעלו לכם ביוקר. כל בחירה שגויה תוביל לכך שההוצאה הכספית העתידית תהיה גבוהה, והנזק לבנייה יהיה כזה שישפיע עליכם רבות.

מלאו את הטופס

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים עבודה? הגעתם למקום הנכון

אנחנו מחפשים אתכם, בעלי שאיפות ורצון להתפתח ולגדול איתנו, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.