בניה ירוקה – האפשרות שמשנה את חוקי המשחק

בניה ירוקה היא גישה מערכתית כוללת לתכנון לבנייה ולתפעול הפרוייקטים, יש לה השפעה חשובה על הגרים במתחם ועל הסביבה בשטח.

עד היום חשבתם כי אפשרויות הבנייה מוגבלת? זה היה נכון עד לפני כמה עשורים, ולקבלנים לא היו אלטרנטיבות אמיתיות. בשנים האחרונות אנו רואים כיצד הבניה הירוקה נכנסת לחיינו, ומשנה את המציאות אותה הכרנו עד כה. בניה ירוקה מעניקה לקבלנים גמישות רבה, ולאנשים שרוצים לבנות דירה בדרך הזו יתרונות רבים. אז רגע לפני שאתם בוחרים את האופן בו יבנו את ביתכם החדש, חשוב שתכירו את האופציה הזו. לא בכדי בניה ירוקה בישראל זוכה לאהדה כל כך גבוהה, יש לכך כל מיני סיבות – שאת חלקן תכירו כרגע.

מה זה בניה ירוקה?

עוד לפני שמדברים בהרחבה על בניה ירוקה, חשוב להסביר לעומק מה זה בכלל. המון אנשים שמעו את השם הזה, אך לא מבינים לעומק את המשמעות של בניה מסוג זה. בניה ירוקה היא בניה המתבססת על אלמנטים מוכנים, כאלה שרק צריך להרכיב אותם האחד לשני. הבניה הזו מאפשרת לכם לתכנן בקפידה את המבנה, אך בו בזמן גם לחסוך בעלויות ובזמן המתנה. הבניה עצמה צפויה להסתיים בתוך זמן קצר, בלי לעשות לכם חור בכיס. אין דבר יותר משמח מאשר להיכנס לבית החדש בידיעה כי הוא נבנה בשיטת הבניה הכי מתקדמת שיש.

יועץ בניה ירוקה – לא עוד סתם קבלן בניה

חשוב שתבינו כי תהליך בניה ירוקה שונה בתכלית בהשוואה לבניה סטנדרטית כפי שהכרתם אותה. יועצי בניה ירוקה הם אנשי המקצוע שאמורים להיות אמונים על הפרויקט מתחילתו ועד סופו. תפקידו של היועץ יהיה לתכנן היטב את שלבי הבניה, ולוודא כי לא קיימות חריגות. היועץ משמש כמו קבלן, ודואג כי המבנה כולו יעמוד בסטנדרטים ובדרישות הקיימות. אך לא פחות חשוב, שהתהליך יספק את היתרונות המלאים של בניה מסוג זה.

החשיבות של תקן בניה ירוקה

כדי למנוע חריגות או אי התאמה בין סוג הבניה השונים, כיום ישנו תקן בניה ירוקה חד וברור. מטרתו של התקן תהיה להסביר לכל הקבלנים העוסקים במלאכת הבניה מה עליהם לעשות. התקן הזה רלוונטי במדינות רבות בעולם, בין היתר גם כאן במדינת ישראל. עליכם לוודא כי תהליך הבניה כולו מיושם על פי התקן, ולא יגרום להם שלא להשיג את מבוקשכם. תקן בניה ירוקה 5281 ידוע בכל העולם, וגם כאן בישראל מכבדים אותו ביתר שאת.

בניה ירוקה חסרונות ויתרונות

לבניה הירוקה כמו לכל סוג אחר של בניה יש יתרונות מצד אחד, וחסרונות מהצד השני. היתרון המובהק של בניה ירוקה הוא שהיא מקצרת את זמני ההמתנה עד להשלמתה. במקום להמתין שנים רבות, כאן בתוך מספר חודשים המבנה מושלם. בו בזמן, לבניה הירוקה יש עלויות נמוכות בהשוואה לסטנדרט המקובל בבניה המסורתית. החסרונות של בניה ירוקה לבית פרטי הם שלא תמיד תדעו איך להתחיל לבצע פרויקט בניה באופן הזה. מעבר לכך, כמות הקבלנים שבאמת מתמחים בתחום הזה נמוכה, לעומת קבלנים המתמחים בבניה סטנדרטית.

מי שומר על תקנות בניה ירוקה?

החלטתם ללכת על בניה ירוקה בית פרטי? את התקנות אמורים לאכוף אותם אנשי מקצוע המספקים ייעוץ בניה ירוקה. להם יש את הידע ואת ההבנה בתחום, ובאחריותם לבדוק היטב את כל העוסקים בדבר. אם מתגלות חריגות, המשימה שלהם תהיה להאיר את עיניהם של אנשי המקצוע המתאימים. בלי יועצי בניה ירוקה יהיה לכם קשה להיות תמיד עם האצבע על הדופק. לא תוכלו לדעת האם הבניה מתקדמת כמצופה, ועד כמה היא עומדת בסטנדרט המקובל.  

מעיין כהן

מעיין כהן

בעל תואר B.sc בהנדסת מים ממכללת כנרת. לאחר סיום לימודיו עבד בתכנון כשלוש שנים לערך במשרד תכנון גדול שם רכש את נסיונו בתכנון אינסטלציה בפרויקטים מורכבים, לאחר מכן החל לעבוד בחברת ביצוע בתפקיד מתאם Bim. בתפקידו הטמיע את שיטות ונהלי העבודה הראשונים בשיטת ה Bim ובכך הנחיל את אבני היסוד של מחלקה זו בחברה.

מלאו את הטופס

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים עבודה? הגעתם למקום הנכון

אנחנו מחפשים אתכם, בעלי שאיפות ורצון להתפתח ולגדול איתנו, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.