מה זה יועץ בטיחות אש ומהם תחומי האחריות שלו

יועץ בטיחות באש אחראי לתכנן לחשב ולסקר מידת סיכוני אש ובטיחות לאמוד את העלות של שדרוג מערכות כיבוי אש ולמנוע נזק סביבתי, חיי אדם ועוד.

יועץ בטיחות באש הוא אחד מהאנשים החשובים ביותר, עליו מוטלת אחריות כבדה מנשוא. מכיוון שמדובר על תחום עם אחריות גדולה, לא כל אחד יכול למלא אותו כנדרש. התפקיד העיקרי של יועץ בטיחות בתחום האש הינו לסייע לעסקים להגן על עצמם מפני התלקחות אש. הסיכון קיים תמיד, והחשש העיקרי מפני שריפה רובץ מעל הראש באופן עקבי. אך בזכות עבודתו החשובה של יועץ בטיחות אש הסיכויים פוחתים פלאים, ותחושת הרוגע והשלווה תהיה מורגשת. מה אתם צריכים לדעת על אותו איש מקצוע שאמור להיות אחראי על התחום הזה?

מה זה יועץ בטיחות אש?

כפי שאמרנו יועץ בטיחות באש אמור להיות אחראי על מוגנות העסק מפני שריפה מכל סיבה שהיא. היועץ אמור להסביר מהם הסיכויים להתלקחות אש במבנה, ואיך ממזערים את הסיכויים הללו. המון פעולות שתעשו עשויות מצד אחד להרחיק את השריפה, אך מצד שני גם לקדם אותה בברכה. ברגע שיש איש מקצוע שכל מה שהוא עושה זה להתעסק עם העניין הזה, הסיכוי הופך לאפסי. תוכלו לדעת כי אתם יכולים להמשיך בשגרת החיים הרגילה שלכם, ויש מי שאמור למנוע את השריפה הבאה.

מדוע להעסיק יועצי בטיחות אש?

  • האצלת סמכויות – תזכרו כי אינכם יכולים להיות עסוקים בכל כך הרבה דברים בו זמנית. מבחינתכם ישנה עדיפות ברורה להעביר את הסמכויות הללו לאיש מקצוע אחר. כזה שמתעסק רק בנושא בטיחות באש, ולא בעוד עניינים נוספים בעת ובעונה אחת.
  • הבנה מעמיקה בתחום – תחום הבטיחות באש הוא אחד מהתחומים החשובים ביותר, לכן הוא דורש הבנה מעמיקה בו. לא לכל עובד בעסק תהיה ההבנה הנדרש כיצד מתעסקים עם בטיחות באש. מה נכון לעשות על מנת למנוע את הסיכוי להיווצרות שריפה או להתלקחות אש. 
  • חיסכון לטווח הרחוק – העסקת יועץ בטיחות באש עשויה לעלות לכם כמה אלפי שקלים כל חודש. אך האם יצא לכם לחשוב מה יקרה אם חלילה תתלקח אש? ההוצאות הכספיות יגדלו, ותמצאו את עצמכם נכנסים אל תוך בור ללא תחתית.  
  • תכנון הנדסי של מערכות אוטומטיות
  • כתיבה והכנה של תיקי שטח
  • ליווי היזם מתחילת התהליך עד סופו כולל רשויות

מהם תחומי האחריות של יועץ בטיחות אש?

תחומי האחריות של יועץ בטיחות באש הם רבים, לכן טוב שיהיה איש מקצוע האחראי על העניין הזה. בראש ובראשונה תפקידו של יועץ הבטיחות באש יהיה להעביר אליכם את כל התקנות והחוקים. ישנה רשימה ארוכה של תקנות וחוקים הנוגעים לבטיחות באש, מחובתכם להכיר אותם מבעוד מועד. מעבר לכך, מחובתו של יועץ הבטיחות תהיה לזהות את כל הסיכונים הקיימים בעסק. כל מיני סיכונים שעשויים להגביר את הסיכוי להתלקחות אש במבנה העסק. אם לא די בכל הדברים הללו, ליועץ הבטיחות תהיה הסמכות להתקין מערכות גילוי וכיבוי אש. המקומות בהם יתקין אותו יועץ בטיחות באש את המערכות השונות אמורים לעשות את כל ההבדל. 

פתרונות יועץ בטיחות באש

לתת ייעוץ ופתרונות בנושא כיבוי אש ובטיחות מתחילת התהליך ועד סופו.

תכנון הנדסי של מערכות אוטומטיות לגילוי אש ולתת מענה במהלך הכיבוי.

הכנת תיק שטח מפורט וממחושב לכל התהליך על מנת לספק מידע מפורט.

לספק ייעוץ וחוות דעת מקצועית בנושאי חקירת שריפות.

איך בוחרים יועץ בטיחות אש?

בחירת יועצי בטיחות באש יכולה להיות הבחירה החשובה ביותר שתעשו בתקופה הקרובה. מבחינתכם איש המקצוע שאחראי על כל נושא הבטיחות באש מחויב להיות מיומן ומנוסה. עליכם לסמוך עליהם, ולדעת כי באחריותו יתבצעו כל הדברים בהקשר הזה. תחפשו איש מקצוע עם קבלות מוכחות בכל הנוגע לבטיחות באש, עם הניסיון בא גם הידע. חשוב להתבסס על המלצות של בעלי עסקים אחרים שכבר בחרו לעצמם יועץ בטיחות אש. אל תשכחו לשאול גם מהו המחיר כדי שלא תכניסו את עצמכם אל תוך סיטואציה בעייתית. נציין כי יועצי בטיחות באש הם אנשי המקצוע החשובים ביותר בעסק, עליכם לבחור אותם בזהירות המתבקשת.

מלאו את הטופס

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים עבודה? הגעתם למקום הנכון

אנחנו מחפשים אתכם, בעלי שאיפות ורצון להתפתח ולגדול איתנו, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.